Listeleri Karşılaştır

HAZIR OFİSİN FAYDALARI

HAZIR OFİSİN FAYDALARI

HAZIR OFİSİN FAYDALARI

Hazır ofislerin faydalarına değinmeden önce ilk olarak hazır ofis kavramının ne ifade ettiğine bakmak gerekmektedir. Normal şartlar altında ofisler kiralandığı zaman ofis kirasının yanı sıra ofis mobilyası, internet ve telefon benzeri giderler, ofis aidatları gibi giderlerle tek tek uğraşılması gerekmektedir. Hazır ofisler bütün bu hizmetleri bir arada sunmakta ve bunu daha uygun fiyatlı bir hale getirmektedir. Hazır ofisler kullanıcılarına pek çok konuda avantaj ve kolaylık sağlamaktadır. Bu konuda öncelikli olarak sağladığı fiyatın yanı sıra ofislere ofis maliyetlerine ayrılacak olan ekstra maliyet diğer işlemlere dağıtılarak yatırımlara daha çok sermaye ayrılabilmektedir. Hazır ofisler tek kalemde harcama yapılmasını sağlamaktadır. Böylece de şirketler ofislerle alakalı harcamaların düzenlenmesine ekstra bir zaman ayrılmamaktadır. Aynı zamanda ofis mobilyalarına da ek bir dağılım gösterilmez. Bunun yanı sıra hazır ofislerde firmalar tek başına kalmaz böylelikle de hazır ofis kullanan şirketler birbiri ile sürekli olarak iletişim halinde olabilmektedir.

Hazır Ofislerin Avantajları Nelerdir?

Hazır ofisler gerek uzun süredir var olan bir şirket olsun isterse yeni kurulan başlangıç düzeyinde bir şirket olsun kişilere çok çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Bunun için öncelikle ofise karar vermeli ve ofis kiralama ve ayarlama işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Hazır ofislerin avantajlarına göz atmak gerekirse; öncelikli olarak şirket sahipleri çalışma ortamı olarak prestijli ve kendisine ait bir ofis elde etmiş olacaktır. Aynı zamanda kişiler ofisleri kullanmaya başladıkları andan itibaren kendisine ait iletişim bilgilerini bağlatarak kullanmaya başlamaktadır. Demirbaş ürünlere düzenli olarak kira öder gibi ücret ödeme işlemlerinden kurtulmaktadır. Hazır ofis ücretleri ödenirken genel bir kira bedelinden ziyade kendi kullandığı alanların bedelini ödemektedir. Aynı zamanda sanal ofislerde olduğu gibi kısıtlı miktar ve sayıda değildir. Bu nedenle ihtiyaç duyulduğu zaman kullanılabilmektedirler. Yine hazır ofisleri kişilerin kendi kullanımlarına özgü olduğu için şirketler kendi konseptlerini ve kendi dizaynlarını belirleyerek kullanabilmektedir. Yine hazır ofislerde mutfak giderleri için ekstra bir ücret ödenmemekte sadece kullanılacak olan ürünlerin giderleri karşılanmaktadır. Yine aynı şekilde ofis adresi olarak kullanılan adresler şirketlerin kendi adresi olmaktadır.

Hazır ofislerde dikkat edilen konulardan bir diğeri ise hazır ofis fiyatları olmaktadır. Hazır ofislerin fiyatını etkileyen çeşitli faktörler bulunmaktadır. Öncelikle ofisi kullanacak olan çalışan sayısı, ofisin bulunduğu konum, ofisin büyüklüğü ve şirketlerin alacakları hizmetler gibi faktörlere göre çeşitlilik göstermektedir. Hazır ofisler böylelikle taşınmaya hazır, konforlu ve şık alanlar oluşturmaktadır.

img

Mustafa ÇELİK

Hazır Ofis ve Sanal Ofis çözümleri, Startup ekosistemi ve girişimcilik üzerine yazılar hazırlamaktayım. Yeni iş kurmayı planlayanlar için de kendi tecrübelerimi anlatmaya devam ediyorum. Öğrenmek istediğiniz konular var ise benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Mesajlar

EN UYGUN KİRALIK OFİSLER

İşletmeler faaliyet alanlarını gerçekleştirmek amacı ile kullandıkları alanları ifade...

okumaya devam et
tarafından Mustafa ÇELİK

HAZIR OFİS Mİ SANAL OFİS Mİ?

İşletme ve iş sahibi pek çok kişinin ihtiyacıdır çalışma alanı. Ancak çalışma alanı...

okumaya devam et
tarafından Mustafa ÇELİK

UYGUN FİYATA HAZIR OFİS

Hazır ofisler günümüzde çeşitlenen iş dünyasının zamana bağlı olarak ortaya...

okumaya devam et
tarafından Mustafa ÇELİK

Tartışmaya Katıl

%d blogcu bunu beğendi: