Listeleri Karşılaştır

SANAL OFİS FİRMALARI

SANAL OFİS FİRMALARI

Genellikle her ihtiyaç kendi hizmetini doğurduğu günümüzde teknolojinin gelişmesi yeni iş kollarını bu iş kolları da yeni çalışma şartlarını ve alanlarını beraberinde getirmiştir. Bu denli çeşitlenen iş kolları zamanla sürekli ofise ve çalışma alanlarının dışına çıkılmasını ve ofis dışı mekanlarda çalışmasını beraberinde getirmiştir.

Dış mekan, home Office ve daha çeşitli alanlarda çalışma ihtiyacı çalışan kişiler yasal olarak bir adres bulundurma ve gerekli olan durumlarda toplantılarını gerçekleştirebileceği alanlara ihtiyaç duymaktadır. Bu durumlar beraberinde sanal ofis kavramını beraberinde getirmiştir. Sanal ofisler işletmelerin veya çalışanların sürekli olarak kullandıkları alanlardan ziyade ihtiyaç halinde kullanılmaktadır. Sanal ofisler günümüzde ofise sürekli olarak ihtiyaç duymayan kişilere ekonomik faktörler başta olmak üzere çeşitli avantajlar sağlamaktadır.

Sanal Ofis

İşletmeler tarafından duyulan bu ofis ihtiyaçları neticesinde sanal ofis hizmeti veren çeşitli firmaların ortaya çıkmasını da tetiklemiştir. Sanal ofis firmaları müşterilerine şirketleri için yasal adres oluşturmaları gibi hizmetlerin yanı sıra aylık olarak belirli oranlarda toplantı salonlarından yararlanma ve çay, kahve benzeri ikram hizmeti sağlama gibi hizmetler sunmaktadır. Sanal ofisler kişilerin şirket  faaliyetlerini yürütürken ofislere bağımlı kalmaksızın rahat bir şekilde yürütmelerini sağlamaktadır. Aynı zamanda ofis giderlerinden kurtularak belirli bir miktar ücret karşılığında bu hizmetlerden faydalanmaktadır.

Sanal ofis firmaları çeşitli ölçekler doğrultusunda fiyatlar karşılığında hizmet vermektedirler. Bu hizmetler belirlenen fiyat aralığı çerçevesinde ek hizmet ve çeşitlilik kazanmaktadır. Genel itibariyle istenilen skalalarda daha ekonomik seçenekler sunsa da belirlenen fiyat skalası çerçevesinde hizmetler sunmaktadır. Bu noktada sanal ofis firmaları merkezi ve prestijli bir ofis hizmeti sunmayı hedeflerken çeşitli ikram seçenekleri, toplantı salonu hizmeti, çağrı hizmetleri gibi çok farklı hizmetleri sunmaktadır. Sanal ofis fiyatları; sanal ofisin bulunduğu konum, sunulan hizmet ve benzeri faktörler doğrultusunda değişkenlik göstermektedir.

Sanal ofisler; şirketlere resmi adres sunma, sekreterlik hizmetlerinin yanında mesai saatleri harici süreçlerde, şirketlerin posta ve kargolarının alınması gibi hizmetler sunmaktadır. Bunun yanı sıra sanal ofisler müşterilerine her ay belirli sürelerle toplantı salonu kullanma imkanı ve çeşitli ücretlerden kullanma olanağı sunmaktadır. Sanal ofis firmaları sunduğu olanakların süre ve miktarlarını değiştirmekle birlikte çok daha çeşitli olanaklarla da hizmet ağı sunabilmektedir. Firmaların sunmuş olduğu bu hizmetler doğrultusunda da fiyat aralıkları da değişkenlik göstermekte artıp azalmaktadır. Düzenli ofis ihtiyacı bulunmayan şirketlerin bu alanı tercih etme nedeni ise klasik bir ofis açıp bu hizmetleri kurma bedelinden daha uygun olmasından kaynaklanmaktadır.

img

Mustafa ÇELİK

Hazır Ofis ve Sanal Ofis çözümleri, Startup ekosistemi ve girişimcilik üzerine yazılar hazırlamaktayım. Yeni iş kurmayı planlayanlar için de kendi tecrübelerimi anlatmaya devam ediyorum. Öğrenmek istediğiniz konular var ise benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Mesajlar

SANAL OFİS NEDİR?

SANAL OFİS NEDİR? Zamana bağlı olarak yeni iş kolları ve sektörleri de oluşmaya...

okumaya devam et
tarafından Mustafa ÇELİK

ANKARA SANAL OFİS

ANKARA SANAL OFİS FİRMALARI Sanal ofisler genel itibariyle ofise gereksinim duymayan işlerini...

okumaya devam et
tarafından Mustafa ÇELİK

EN UYGUN KİRALIK OFİSLER

İşletmeler faaliyet alanlarını gerçekleştirmek amacı ile kullandıkları alanları ifade...

okumaya devam et
tarafından Mustafa ÇELİK

Tartışmaya Katıl

%d blogcu bunu beğendi: